Funkcjonalne i Nowoczesne Kuchnie - Wybierz Armaturę Idealną

Nowoczesna kuchnia - jaka armatura będzie do niej idealna?

Planujesz wykończenie domu? Nie masz pomysłu na aranżację kuchni?

Nowoczesna kuchnia - jaka armatura będzie do niej idealna?

Wyposażenie kuchni - na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Współcześnie na rynku można spotkać się z ogromnym wyborem rozmaitych baterii kuchennych. Różnią się one od siebie rozmiarami, gwintami, funkcjami, ale przede wszystkim wyglądem. Należy pamiętać, że oprócz swoich podstawowych funkcji, wyposażenie kuchni odgrywa również ogromną rolę w wystroju pomieszczenia. Nowoczesne kuchnie stawiają na baterie idealnie dopasowane do wystroju wnętrza oraz do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wybierając dodatki do kuchni, warto wcześniej zorientować się, które z nich są aktualnie najmodniejsze.

Nowoczesne wyposażenie kuchni - zwróć uwagę na sposób montażu

Czy nowoczesne kuchnie stawiają wyłącznie na nietypowe rodzaje kranów? Niekoniecznie! Można zauważyć, że klasyczne wyposażenie kuchni wciąż chętnie wybierane jest przez wiele osób. Znajdzie ono zastosowanie szczególnie wtedy, kiedy zdecydujesz się na konkretny styl aranżacji - np. retro. W tym przypadku masz do wyboru dwie opcje. Jedną z nich jest kran kuchenny ścienny, druga to bateria kuchenna stojąca. Czym charakteryzuje się takie wyposażenie kuchni i jak wykorzystują je nowoczesne kuchnie?

Kran kuchenny ścienny

Krany ścienne przeznaczone są do montażu w instalacji wodnej, w której rury doprowadzające wodę zostały wyprowadzone powyżej zlewu. Ten typ baterii można spotkać zazwyczaj w tradycyjnej wersji dwuuchwytowej. W ostatnim czasie bardzo modne stały się krany z grupy Symetric z pokrętłami w kształcie litery X. Czy tego typu dodatki do kuchni sprawdzą się wyłącznie, jeżeli chodzi o klasyczne wnętrza? Ścienny model baterii pozwala na zachowanie klasycznej elegancji, wprowadzając jednocześnie nutę nowoczesności. Armatura ścienna najlepiej prezentuje się we wnętrzach o tradycyjnym wystroju. Chętnie wykorzystują ją jednak nowoczesne kuchnie urządzone w stylu retro, gdzie można zastosować baterie stylizowane na lata 30.

Kran do kuchni stojący

Baterie stojące inaczej nazywane również sztorcowymi, przeznaczone są do montażu w instalacji wodnej, która biegnie poniżej poziomu urządzeń sanitarnych. Klasyczny model z tej grupy to baterie jednouchwytowe. W jaki sposób mogą wykorzystać je nowoczesne kuchnie? Doskonale sprawdza się w aranżacjach np. na wyspach kuchennych lub w zlewach zamontowanych przy oknie.

Jak urządzić kuchnię? Wybór wylewki do baterii kuchennej

Nowoczesna kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna. O tym fakcie może decydować między innymi bateria kuchenna, a dokładniej jej wylewka. Standardowe stałe elementy od pewnego czasu są coraz rzadziej wybierane. Na wartości zyskują natomiast nietypowe dotychczas dodatki do kuchni.

Na co zwrócić uwagę decydując się na wyposażenie kuchni w tym zakresie? Producenci podkreślają, że najlepsza wylewka to taka, która została idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Odpowiednio dobrany produkt sprawi, że codzienne czynności staną się znacznie łatwiejsze i bardziej komfortowe. Wśród modeli dostępnych na rynku wyróżnia się baterie z wylewką wyciąganą, elastyczną i obrotową.

Bateria z wyciąganą wylewką

Nowoczesne kuchnie od kilku sezonów stawiają na ciekawe wybory w zakresie baterii kuchennych. Jednym z nich jest kran - składany podokienny z wyciąganą wylewką. Jest to niezwykle funkcjonalne wyposażenie kuchni. Ten model znajdzie zastosowanie zarówno przy zlewozmywakach jednokomorowych, jak i dwukomorowych.

Wyciągana wylewka umożliwia napełnienie wodą każdego, nawet bardzo głębokiego garnka, dotarcie do każdego zakamarka zlewu np. podczas jego czyszczenia, dokładne płukanie żywności, napełnianie wodą wiader i naczyń bez konieczności umieszczania ich w zlewie. Większość baterii z wyciąganą wylewką została wyposażona w funkcję zmiany strumienia wody. Może być on skoncentrowany lub rozproszony. Dodatkowo nowoczesne wyposażenie kuchni tego typu może posiadać funkcję oszczędzania wody i zamontowane perlatory.

Kran kuchenny z elastyczną wylewką

Podobnie jak bateria z wyciąganą wylewką, armatura flex umożliwia wygodne kierowanie strumienia w dowolne miejsce w zlewie, a także napełnianie wysokich naczyń. Jednak oprócz funkcjonalności, która stanowi najważniejszy aspekt w kuchni, krany z elastyczną wylewką zachwycają swoim niezwykłym wyglądem.

Elastyczne wylewki często wykonywane są w nietypowych kolorach. To idealna propozycja, jeżeli chodzi o nowoczesne kuchnie. Dostępne są również modele w klasycznych, neutralnych kolorach: czerni i bieli, dzięki którym kuchnia nabierze klasy i elegancji. Największą zaletą tego rodzaju wylewek jest jednak możliwość nadania im kształtu dopasowanego do indywidualnego gustu. Urządzenia są na tyle giętkie, że można stworzyć z nich własną niepowtarzalną formę.

Bateria kuchenna - ze stałą czy ruchomą wylewką?

Baterie ze stałą wylewką to najbardziej podstawowe dodatki do kuchni. Cechuje je klasyczny, prosty wygląd. Ich funkcjonalność jest jednak o wiele niższa, niż baterii z wyciąganą wylewką czy kranów elastycznych. Rozwiązaniem “pomiędzy” może być kran kuchenny z ruchomą wylewką. Zaletą w tym przypadku może być niski koszt zakupu najprostszych modeli. Jednak, jeżeli chodzi o nowoczesne kuchnie - wykorzystywane są one raczej rzadko.

Nowoczesne kuchnie - odpowiednia jakość wykonania i wykończenia baterii to podstawa

Bateria kuchenna to element armatury, który w większości przypadków jest umieszczony w widocznym miejscu, dlatego też warto wybrać taki kran, który będzie cieszył oko i stanowił dopełnienie wystroju kuchni.

Na rynku dostępne jest wiele baterii wykonanych z różnych materiałów. Jednym z najpopularniejszych, które wykorzystują nowoczesne kuchnie jest mosiądz. Materiał ten nie ulega korozji, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, środki chemiczne oraz osadzanie się kamienia. Oprócz wysokich właściwości odpornościowych baterie z mosiądzu cechują się eleganckim i nienagannym wyglądem przez długie lata.

Na rynku dostępne są również bardzo ciekawe zamienniki wyposażone w części wykonane z tworzyw sztucznych. Nie zawsze są one aż tak efektowne, jak zestawy mosiężne. Cechują się jednak dosyć dobrą wytrzymałością, a każda nowoczesna kuchnia będzie z ich wykorzystaniem prezentowała się bardzo ciekawie

W większości przypadków krany zostały pokryte warstwą chromu nadającą im szykowny styl oraz zapewniającą dodatkową ochronę. Tak wykonana bateria dopasuje się do każdego wystroju pomieszczenia. Nawet jeśli stwierdzisz, że kuchnia nowoczesna Ci się znudziła i zmienisz styl - będzie ona pasowała do nowego wnętrza.

Nowoczesne kuchnie - co jeśli nie chrom?

Alternatywą dla połyskujących chromowanych baterii są krany wykonane w różnych kolorach. Dziękim nim można jeszcze lepiej dopasować je np. do koloru mebli, ścian czy pozostałej armatury tego typu.

W ostatnim czasie bardzo modne stało się wyposażenie kuchni w kolorze czarnym, które idealnie sprawdza się, jeżeli chodzi o nowoczesne kuchnie i styl industrialny. Czarne dodatki do kuchni są bardzo uniwersalne, dzięki czemu mogą zostać zastosowane w większości pomieszczeń. Z kolei delikatna biała bateria doskonale sprawdzi się we wnętrzu wykończonym w stylu skandynawskim lub angielskim.

Wyposażenie kuchni - postaw na technologię

Podczas wyboru baterii należy wziąć pod uwagę, w jaki sposób będzie ona użytkowana. Na rynku dostępne są tradycyjne baterie jednouchwytowe, dwuuchwytowe oraz innowacyjne i praktyczne rozwiązania. Wśród tych ostatnich znajduje się między innymi bateria bezdotykowa. Ten model to prawdziwy przełom, jeżeli chodzi o wyposażenie kuchni. Uruchamia się przez czujnik podczerwieni w momencie zbliżenia dłoni lub naczynia. Głównymi zaletami tego kranu jest najwyższy poziom higieny, wysoka oszczędność wody, dezynfekcja termiczna, łatwy i szybki montaż oraz nowoczesny design. Bezdotykowa armatura to idealna propozycja dla osób ceniących sobie połączenie najwyższej funkcjonalności z nowoczesnym wyglądem. Nowoczesne kuchnie wykorzystują takie rozwiązania coraz częściej.

Dodatki do kuchni - funkcjonalność przede wszystkim

Większość nowoczesnych baterii wyposażona jest w specjalne filtry do wody, które oczyszczają ją z toksyn i bakterii. To absolutna podstawa, którą uwzględniają kuchnie nowoczesne. Bateria z filtrem polecana jest dla osobom szczególnie ceniącym sobie bezpieczeństwo i higienę.

Kolejnym bardzo przydatnym elementem, który może posiadać bateria kuchenna, jest podgrzewacz do wody. Dzięki temu urządzeniu już nigdy więcej nie będzie trzeba martwić się o dostępność ciepłej wody w kranie.

Kuchnie nowoczesne łączą ze sobą funkcjonalność oraz estetykę wykonania. Nowoczesne technologie, które posiada wyposażenie kuchni wpływają natomiast na oszczędności zużycia wody. Właśnie z tego względu warto śledzić publikowane przez specjalistów inspiracje - kuchnia dzięki nim stanie się idealna.