Nowoczesny Prysznic bez Brodzika - Dlaczego Warto Go Wybrać?

Czy warto inwestować w nowoczesny prysznic bez brodzika?

Kabina prysznicowa jest wyposażeniem każdej nowoczesnej i funkcjonalnej łazienki.

Czy warto inwestować w nowoczesny prysznic bez brodzika?

Prysznic bez brodzika - rozwiązanie idealne do małych łazienek

Wiele osób twierdzi, że prysznic bez brodzika sprawia wrażenie przestrzenności, co jest bardzo ważne szczególnie w małych łazienkach. Można to zauważyć zwłaszcza tam, gdzie zamiast standardowej kabiny wybiera się tak zwane rozwiązanie walk-in.

Specjaliści do spraw aranżacji podkreślają jednak, że nie jest to wrażenie, a stwierdzony fakt. Kabina prysznicowa bez brodzika zajmuje zwyczajnie mniej miejsca i stanowi tak dużego ograniczenia.

Prysznic bez brodzika bardzo często określany jest także jako prysznic liniowy. Ta nazwa bierze się od zastosowanego rozwiązania w zakresie odpływu. W tym miejscu stosowane są odwodnienia liniowe.

Czym jest odpływ liniowy?

Odpływ liniowy określany także jako odwodnienie liniowe to tzw. koryto prysznicowe, które zostało wykonane w formie listwy odpływowej. Stanowi ono przedłużenie standardowego punktowego odpływu, jakim jest kratka ściekowa. Ten rodzaj odwodnienia może być montowany na środku kabiny, pod ścianą lub w innym dowolnym miejscu - nie ma w tym przypadku większych ograniczeń.

Prysznic z tego typu odpływem stwarza wiele możliwości, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz, ponieważ zajmuje niewiele miejsca, a jego umiejscowienie zależy od indywidualnego gustu użytkownika. Co więcej, można wybrać klasyczne odwodnienie liniowe z prostym wzorem lub nowoczesny odpływ liniowy zdobiony niestandardowymi żłobieniami.

Czy prysznic bez brodzika to rozwiązanie bezpieczne dla łazienki?

Prysznic bez brodzika to rozwiązanie bardzo praktyczne, a przede wszystkim całkowicie bezpieczne dla łazienki, dlatego nie należy zastanawiać się nad zasadnością jego zastosowanie w obawie przed zalaniem.

Decydując się na rozwiązanie, jakim jest kabina prysznicowa bez brodzika, konieczne jest jednak zastosowanie odpowiednich materiałów hydroizolacyjnych oraz użycie odpowiedniej zaprawy do płytek sprawia. To sprawia, że prysznic z odpływem liniowym jest w pełni bezpieczny dla pomieszczenia.

Obecnie na rynku dostępne są uszczelnienia zespolone i fugi o podwyższonych parametrach, dzięki którym strefa prysznicowa będzie bezpieczna na długie lata. Oprócz podstawowego zabezpieczenia odpływu producenci wpustów oferują materiały uszczelniające, które są dołączone do zestawu wraz z odpływem. Najczęściej jest to folia uszczelniająca, kołnierz oraz uszczelki. W przypadku ewentualnej awarii systemu materiały hydroizolacyjne można również zakupić osobno.

Ile kosztuje prysznic bez brodzika?

Koszt prysznica bez brodzika to kwota od około 1500 do nawet 5000-6000 złotych w zależności od jego specyfiki, sposobu wykonania i wielu innych czynników. Na cenę takiej instalacji składa się koszt odwodnienia liniowego, kabiny lub drzwi prysznicowych, panelu natryskowego oraz robocizny.

Koszt wyposażenia zależy od producenta oraz tego, z jakich materiałów zostało ono wykonane. Cena robocizny ustalana jest natomiast indywidualnie przez specjalistę i jest ona różna w zależności od regionu.

Kabina prysznicowa bez brodzika - tańsza niż klasyczne wyposażenie łazienki?

Kabiny prysznicowe bez brodzika są ogólnodostępne zarówno w ofercie wielu polskich, jak i zagranicznych firm. Brak brodzika nie oznacza jednak, że koszt wykonania strefy prysznicowej w domu lub mieszkaniu będzie niższy. Jedną z opcji, którą można wybrać podczas zakupu prysznica, są pełne kabiny prysznicowe wyposażone w ścianki wykonane ze szkła hartowanego. Zostały one pokryte powłoką easy clean, która ułatwia czyszczenie kabiny i zapobiega osadzaniu się kamienia.

Cena takich ścianek zaczyna się nieco powyżej 200 złotych. Może jednak sięgać nawet kilku tysięcy. Podobnie przedstawia się koszt drzwi prysznicowych.

Kolejnym rozwiązaniem jest zakup kabiny typu walk in, która została wyposażona tylko w jedną lub dwie ścianki. Ten rodzaj prysznica to wydatek od kilkuset złotych wzwyż, w zależności od producenta, materiału wykonania i modelu. Zazwyczaj wraz ze wzrostem ceny podnosi się również komfort użytkowania oraz estetyka prysznica.

Jakie zalety ma prysznic bez brodzika?

Prysznic bez brodzika ma wiele zalet, dlatego jest to rozwiązanie coraz częściej pojawiające się w łazienkowych przestrzeniach.

Dlaczego warto zdecydować się na kabiny prysznicowe bez brodzika? Przede wszystkim:

  • zajmują one zdecydowanie mniej miejsca, przez co zwiększają się możliwości aranżacyjne pomieszczenia, wykorzystują wszelkie zakamarki typu wnęki, czy narożne obszary łazienki, co w przypadku klasycznych kabin nie jest możliwe,
  • doskonale się prezentują - są więc idealnym wyborem dla osób ceniących sobie nowoczesność i nietypową estetykę, ograniczają niebezpieczne sytuacja - podczas wejścia do nich nie ma progów, które mogłyby stać się przyczyną wypadku,
  • są stosunkowo łatwe w montażu - posiadając pewne podstawowe umiejętności, można spróbować zainstalować je samodzielnie bez pomocy fachowca.

Funkcjonalny prysznic bez brodzika - zainwestuj w wyposażenie

Dobrze prezentujący się prysznic liniowy to nie tylko kwestia braku brodzika, czy wyboru odpowiedniego materiału, z którego została wykonana kabina. Duże znaczenie ma w tym przypadku także dodatkowe wyposażenie, które przyciąga znacznie większą uwagę niż standardowo.

Absolutną podstawą w tym przypadku są dobrej jakości panele prysznicowe. W tym przypadku można postawić na klasyczny zestaw natryskowy z baterią termostatyczną, który jest uniwersalny i sprawdzi się w każdym przypadku. Ciekawą opcją może okazać się jednak nowoczesny panel z termostatem o solidnej konstrukcji i nietypowym wyglądzie. Oczywiście pierwsza propozycja będzie wiązała się z niższym kosztem. Nowoczesne panele to natomiast wydatek rzędu 800-1000 złotych.

Nie chcesz przepłacać za wyposażenie prysznica? Postaw na klasyczną deszczownicę, która będzie prezentowała się elegancko, a kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Kabina prysznicowa bez brodzika prezentuje się elegancko, doskonale pasuje do niemal każdej aranżacji łazienki, a przede wszystkim jest bardzo praktyczna. To właśnie decyduje o tym, że z roku na rok prysznic bez brodzika pojawia się w coraz większej ilości domów i mieszkań.